Hargita Megyei Kulturális Központ EEA Grants

November 2019
HKSzeCsPSzoV
1 1 1 1 1 1 1
1 1 1 1 1 1 1
1 1 1 1 1 1 1
1 1 1 1 1 1 1
1 1 1 1 1 1 1
1 1 1 1 1 1 1
bármikor

Feltöltve: 2015. október 14., szerda

2. Székelyföldi Dokumentumfilm Szemle - Hargita megyei vetítések

A II. Székelyföldi Dokumentumfilm Szemle hasonlóképpen az első kiadáshoz hasonlóan, kapcsolatot kíván teremteni a dokumentumfilmek készítői és a nézők között. A programsorozatban 47 Székelyfölddel kapcsolatos gondolatébresztő alkotást vetítenek helyi partnerek közreműködésével Kovászna és Hargita megye több településén, helyenként az alkotók jelenlétében.
A cél, olyan közösségi élmény megteremtése, amely kilép az otthoni házi mozizás zárt rendszeréből, ezért a II. Székelyföldi Dokumentumfilm Szemle vetítései helyi művelődési házakban, kultúrotthonokban, múzeumokban, könyvtárakban, iskolákban, klubokban, kávézókban, galériákban zajlanak. Érdeklődő közönség nélkül nincs értelme dokumentumfilmeket készíteni és a filmkészítők nélkül nem szerezhetnénk tudomást azokról az érdekes, valós vagy éppen szomorú történetekről, vagy embert próbáló élményekről, illetve eltűnőben lévő hagyományokról, mesterségekről.
A visszajelzések alapján a következő helyszíneken zajlanak vetítések Hargita megyében:

A szervezők felhívására 47 film jelentkezett: ITT tekinthető meg a filmek teljes listája.

1.
ZETELAKA
Helyszín: a zetelaki Kultúrotthon
Október 12., hétfő, 10.00 óra
Csibi László: Édes Erdély, itt voltunk (49 p.)
Október 14., szerda, 09.00 óra
Jakab Ervin: A Nagy-Küküllő útja (92 p.)
Helyi szervező: Zetelaka Polgármesteri Hivatal, Dr. P. Boros Fortunát Elméleti Középiskola

2.
BALÁNBÁNYA
Helyszín: Balánbánya, 1-es Sz. Ált. Iskola
Október 15., csütörtök 19.00 óra
Lukács Csaba, Marossy Géza: Két székely (56 p.)
Helyi szervező: Botorka Művelődési Egyesület

3.
GYERGYÓREMETE
Helyszín: Gyergyóremete, Községháza Tanácsterme
Október 15., csütörtök, 19.00 óra
Lukács Csaba, Marossy Géza: Két székely (56 p.)
Helyi szervező: Gyergyóremete Önkormányzata és Turisztikai Információs Központ

4.
SZÉPVÍZ
Helyszín: Szépvízi Polgármesteri hivatal pinceterme
Október 15., csütörtök, 19 óra
Csibi László: Édes Erdély, itt voltunk
Daczó Katalin: Ők ketten és Fekete
Helyi szervező: Szépvizi Polgármesteri Hivatal

5.
HOMORÓDSZENTMÁRTON
Helyszín: Művelődési Ház
Október 16., péntek, 18.30
Farkas Antal – Lukács Csaba: Párhuzamos múlt
Helyi szervező: Homoródszentmártoni polgármesteri Hivatal

6.
GYERGYÓCSOMAFALVA
Helyszín: Borsos Miklós Művelődési Otthon
Október 16., péntek, 10.00 óra
Simon József: Méhészet – Hagyományos családi méhészkedés Kálnokon (14 p.)
Simon József: Méhészet – Hagyományos kenyérsütés Kisbaconban (14 p.)
Simon József: Méhészet – Hagyományos sajtkészítés Zabolán (14 p.)
Helyi szervező: Turisztikai Információs és Rendezvényszervező Iroda, Gyergyócsomafalva

7.
GYERGYÓSZENTMIKLÓS
Helyszín: Central Kávé és Teaházban (Gyergyószentmiklós, Márton Áron utca 7. szám)
Október 14., szerda, 17.00 óra
dr. Molnár Attila: Nyolc év katonaság (92 p.)
Püsök Botond, Demeter Zsuzsa: Consummatim est – Az Urmánczy-örökség (47 p.)
Farkas Antal, Lukács Csaba: HATÁRON 1988-89 (26 p.)
Bálint Arthur: Kié lesz a hegedű? (34 p.)
Kerekes Zoltán: Az esztelneki dada, (15 p.)
Soós Móni, Szabó Károly: Kismértékben gyógyszer..., (45 p.)
Október 15., csütörtök, 17.00 óra
Fecső Zoltán: Történelem fekete-fehérben (24 p.)
Zsigmond Attila: Székelyföldi betyárok (52 p.)
Jakab Ervin: A Nagy-Küküllő útja (52 p.)
Zsók Enikő: “Körbe vagyok fülekkel véve” ¬A fekete füzet (42 p.)
Helyi szervező: Gyergyószentmiklós Művelődési Központ

8.
GYIMESKÖZÉPLOK
Helyszín: A Községi Könyvtár olvasóterme
Október 16., péntek, 14.00 óra
Bálint Arthur: Kié lesz a hegedű
Tóth Zsolt: Kis kamerák, nagy vadak
Helyi szervező: Gyimesközéploki könyvtár és kultúrotthon.

9.
BORSZÉK

Helyszín: Borszeki kulturotthon
Október 17., szombat, 16.00 óra
Kerekes Zoltan: Az esztelneki dada
Kos Anna: Transzilvan (lav)sztorik
Pusok Botond, Demeter Zsuzsa: Consummatum est-Az Urmanczy-orokseg
Farkas Antal, Lukacs Csaba: Hataron 1988-89
Helyi szervező: Borszéki Polgármesteri Hivatal

10.
CSÍKSZEREDA - Riehen Egyesület
Helyszín: Riehen Egyesület (Zsögödi Nagy Imre utca, 140 szám)
Október 12., hétfő, 11.00 óra
Csibi László: Édes Erdély, itt voltunk
Október 13., szerda, 11.00 óra
Daczó Katalin: Ök ketten és Fekete (a szerzők jelenlétében)
Csáky Zoltán: Arcélek – Csáky Zoltán műsora – Ferenczes
Csáky Zoltán: Arcélek – Csáky Zoltán műsora – Sütő Levente
Helyi szervező: Riehen Egyesület

11.
CSÍKSZEREDA – Csángó Továbbtanulók Közösségének
Helyszín: Székely Károly Szakközépiskola bentlakása, 37 terem. (Hunyadi János utca 31 szám)
Október 13., kedd, 18.00 óra
Fecső Zoltán: Történelem fekete fehérben
Fábián Kornélia, Fábián Andor: Velünk lakik az Isten
Október 15., csütörtök, 18 óra
Daczó Dénes, Daczó Katalin: Kápolnák az Úr dícséretére
Kápolnák és kápolnaromok a Csíki medencében A Salvator kápolna, A csíksomlyói Szent Antal kápolna
Bálint Arthur: Kié lesz a hegedű?
Október 16., péntek, 18 óra
Zsigmond Attila: Székelyföldi Betyárok
Debreczeni Alex: A felszín alatt
Helyi szervező: Csángó Továbbtanulók Közösségének

Kovászna megyei vetítések

Sepsiszentgyörgyi vetítések